Najpopularniejsze marki samochodów w Polsce

skoda

Posiadanie własnego samochodu to już nie luksus tylko absolutna konieczność dla osób, którym zależy na niezależności oraz wygodnym, szybkim i bezpiecznym transporcie do pracy, szkoły, miasta oraz w inne miejsca. Nic więc dziwnego, że na polskim rynku pojawiło się wiele modeli samochodów pochodzących od różnych producentów. Wystarczy sprawdzić statystyki za 2018 rok, aby dowiedzieć się, które auta są najpopularniejsze w naszym kraju.W danych udostępnionych przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców, można wywnioskować, że w porównaniu z rokiem 2017, Polacy zarejestrowali o 11,95% więcej samochodów, więc widać wyraźnie, że zainteresowanie posiadaniem własnych aut, stale rośnie. Generalnie prawie 75% pojazdów zostało kupionych i zarejestrowanych przez firmy, natomiast 25% przez osoby prywatne.

Klasyfikacja najpopularniejszych pojazdów w Polsce

Liderem rynku została Skoda, której udział w rynku wynosił prawie 13% w 2018 roku (około 60 000 zarejestrowanych pojazdów).

Drugie miejsce zajęła Toyota, z udziałem rynkowym na poziomie około 11% (prawie 50 000 pojazdów).

Trzecie miejsce zajmuje Volkswagen, który również odnotował duży wzrost sprzedaży. Ponad 46 000 zarejestrowanych pojazdów i udział w rynku na poziomie około 10,5% to również znakomity wynik.

Czwarte miejsce przypadło Oplowi, który zanotował około 30 000 zarejestrowanych aut, a udział tej marki w rynku wynosi około 6%.

Jakie modele aut były najpopularniejsze?

Tytuł najpopularniejszego modelu pojazdu zyskała Skoda Octavia, drugie miejsce zajęła Skoda Fabia, a trzecie Opel Astra. Na czwartym miejscu znajduje się Volkswagen Golf, a piąte miejsce przypadło Toyocie Yaris. Skoda Octavia cieszy się przede wszystkim ogromną popularnością wśród klientów firmowych, natomiast wśród klientów indywidualnych największą popularność zyskała Skoda Fabia.

Jak widać Skoda zdominowała polski rynek. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Z pewnością użytkownicy cenią sobie bogate wyposażenie, wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa oraz dynamiki jazdy za przystępną cenę. Oczywiście trendy stale się zmieniają i może się okazać, że w najbliższych latach tytuł najpopularniejszej marki samochodów przypadnie zupełnie innej firmie.

Warto więc na bieżąco śledzić doniesienia z polskiego rynku motoryzacyjnego.

Fotografia: Pixabay

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]