Czy warto wypożyczyć samochód na lotnisku?

wypożyczalnia

Dla osób mieszkających na stałe za granicą przyjazd do rodzinnego kraju to doskonała okazja, aby odwiedzić rodzinę oraz spotkać się z przyjaciółmi z różnych rejonów kraju. Najlepszym sposobem na szybkie i komfortowe przemieszczanie się, jest podróżowanie samochodem, który możemy wynająć na dowolny okres. Wielu konsumentów twierdzi, że wypożyczenie samochodu na lotnisku niesie za sobą ogromne koszta. I choć może to dziwić – wbrew pozorom wcale tak nie jest.

Samochód dostosowany do Twoich potrzeb

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów na lotnisku, musimy podjąć decyzję, jaki pojazd wybierzemy na nasz krótki wypoczynek. Do komfortowego podróżowania dla dwóch osób najlepszym rozwiązaniem będzie kompaktowe auto miejskie. Czteroosobowa rodzina z pewnością będzie zadowolona z dużego, dynamicznego i bezpiecznego diesla, którym będzie mogła wygodnie pokonywać dłuższe trasy. Ogromny wybór aut oferuje swoim klientom wypożyczalnia samochodów Kraków.

Jak to się odbywa?

Wypożyczenie auta jest możliwe po spełnieniu wymagań określonych w regulaminie konkretnej firmy zajmującej się tego typu usługami. Najczęstszymi warunkami jest posiadanie prawa jazdy przynajmniej od roku oraz ukończenie 21. roku życia. Co więcej, konieczne jest również dysponowanie innym dokumentem tożsamości, np. paszportem lub dowodem osobistym. W niektórych krajach kierowcy muszą także przedstawić międzynarodowe prawo jazdy.

Do rezerwacji niezbędna jest także karta kredytowa, za pomocą której dokonana zostaje opłata za wypożyczenie auta. Zdarza się także, że za niektóre pojazdy, np. klasy premium musimy zapłacić tzw. kaucję zabezpieczającą, którą otrzymujemy z powrotem po oddaniu samochodu.

Wiele firm oferuje swoim klientom obsługę online, dzięki temu bez problemu możemy dopiąć formalności i zarezerwować auto w każdym miejscu na świecie. Po przylocie powinniśmy skierować swoje kroki wprost do wypożyczalni. Pamiętajmy o przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Po podpisaniu dokumentów możemy ruszać w podróż.

Mój samolot ma opóźnienie – co robić?

Osoby, które często podróżują samolotem wiedzą, że zarówno data, jak i godzina wylotu może ulec zmianie chociażby ze względu na złe warunki pogodowe. Jeżeli wiemy, że nasz lot będzie opóźniony lub odwołany – poinformujmy o tym wypożyczalnię. W przypadku dokonania wcześniejszej rezerwacji nie powinno być problemu z odbiorem auta, najczęściej jest ono do naszej dyspozycji i już czeka w wyznaczonym miejscu. W przypadku jakichkolwiek problemów warto skontaktować się z pracownikami firmy, którzy są zazwyczaj dostępni 24 godziny na dobę.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Każda wypożyczalnia ma inne warunki oraz przede wszystkim ceny wynajmu, które są uzależnione m.in.: od klasy auta i długości wynajmu. Kwoty są również zależne od kraju, w którym chcemy skorzystać z tego rodzaju usługi. Jeżeli planujemy pobyt w Polsce i potrzebujemy małego, miejskiego samochodu możemy wypożyczyć go poniżej 100 złotych. Ceny rosną wraz z klasą pojazdu, najnowsze modele to wydatek rzędu prawie 200 złotych za dzień. Atrakcyjne warunki wynajmu oferuje swoim klientom wypożyczalnia samochodów Kraków https://www.ddpartner.com.pl/wynajem-balice.

Za co zapłacę dodatkowo?

Często zdarza się tak, że oprócz ceny wynajmu pobierane są także dodatkowe opłaty, które zwiększają całkowity koszt usługi. W większości przypadków więcej zapłacimy m.in.: za nawigację w aucie, fotelik dla dziecka, dopisanie dodatkowego kierowcy w umowie czy nawet zwrot brudnego pojazdu. Warto pamiętać o jednej zasadzie – im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym mniejsze koszta poniesiemy.

Zalety wypożyczenia samochodu na lotnisku

Czy warto skorzystać z wypożyczenia samochodu na lotnisku? Okazuje się, że tak. Wynajem auta wiąże się z mobilnością, oszczędnością czasu i przede wszystkim pieniędzy. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z tego rodzaju usługi, nie musimy zamawiać taksówki, szukać przystanków czy dostosowywać się do rozkładów jazdy. Mając do dyspozycji “własny” pojazd możemy w każdym momencie usiąść za kierownicą i dojechać w wybrane miejsce.

Choć jeszcze kilka lat temu korzystanie z wypożyczalni samochodów kojarzyło się wyłącznie z luksusem, dziś jest to dość powszechne zjawisko, z którego może skorzystać każdy, kto ma prawo jazdy. To wszystko dzięki temu, że na rynku powstaje coraz więcej tego typu firm, a ich usługi stają się coraz popularniejsze i bardziej przystępne cenowo.

[Głosów: 1   Average: 5/5]