mfind

Jak obliczyć ubezpieczenie samochodu?

Zbliża się moment, kiedy musisz wykupić polisę OC lub może ubezpieczasz samochód po raz pierwszy? Oczywistym jest, że chcesz dowiedzieć się, o jakich kosztach mowa, by znaleźć najtańszą opcję. Ile wynosi składka OC? To zależy od wielu czynników. Na szczęście możesz ją samodzielnie – a przede wszystkim – naprawdę szybko i łatwo wyliczyć. Wyjaśniamy, jak obliczyć ubezpieczenie samochodu.

Składki OC

Szukając ubezpieczenia auta, na pewno zdarzyło Ci się natrafić na kalkulator online, jak ten na stronie https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac. Taka porównywarka to proste narzędzie, dzięki któremu wycena OC przebiega szybko i sprawnie. System filtruje oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a Ty dostajesz gotowe zestawienie. Wcześniejsze wyliczanie ubezpieczenia OC samochodu sprawia, że możesz znaleźć najtańszą polisę.

O konieczności wykupienia OC nikogo nie trzeba przekonywać. Taka polisa jest w końcu obowiązkowa, a za jej brak grożą kary pieniężne. To też po prostu odpowiedzialne zachowanie – OC stanowi nasze zabezpieczenie w razie kolizji lub wypadku – z niego pokrywane są koszty leczenia, rehabilitacji oraz napraw. Możliwość kupienia polisy online wiąże się z wieloma korzyściami:

  • oszczędzasz pieniądze, bo dostajesz zestawienie wielu ofert, z których możesz wybrać najlepszą,
  • kalkulatory są proste w obsłudze, a proponowane przez nie oferty – przejrzyste,
  • nie marnujesz czasu na porównania oraz wizyty w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Wycena i zakup polisy przez internet to też słuszna opcja w dobie pandemii. Wszelkich formalności dopełnisz za pośrednictwem komputera, dzięki czemu ograniczasz kontakty społeczne do niezbędnego minimum. Oblicz samodzielnie swoją składkę OC online!

Jak wyliczyć składkę OC?

Wyliczenie OC i ubezpieczenie samochodu najsprawniej przebiegnie przy użyciu kalkulatora online. Jak obliczyć taką składkę? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku:

  1. Wejdź na stronę kalkulatora/porównywarki online.
  2. Uzupełnij dane o swoim pojeździe. Możesz zostać poproszony o podanie informacji dotyczących: marki auta, modelu, roku produkcji, ilości drzwi, rodzaju paliwa, pojemności silnika czy mocy.
  3. W dalszej części konieczne będzie wskazanie interesującego Cię pakietu. Kup tylko OC lub postaw na pakiet OC+AC, by zaoszczędzić. Podaj też informacje na temat przebiegu pojazdu oraz zabezpieczeń.
  4. W takim kalkulatorze możesz spodziewać się pytań o: datę rejestracji, to, czy pojazd był sprowadzany, ewentualne uszkodzenia, leasingi itd.
  5. Konieczne będzie wypełnienie danych osobowych. Data wydania prawa jazdy, stan cywilny czy historia ubezpieczenia – one również mają wpływ na wysokość składek.

Na podstawie wypełnionego formularza, kalkulator przygotuje zestawienie ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Zyskasz tym samym gwarancję, że kupujesz najtaniej oraz wybierzesz idealny pakiet bez wychodzenia z domu.