wymiana akumulatora

Na co zwracać uwagę przy zakupie akumulatora?

Kupując samochód, trzeba się liczyć z regularnymi wydatkami. Poszczególne jego części za sprawą eksploatacji najzwyczajniej w świecie się zużywają. Warto zatem regularnie dokonywać przeglądu i być uważnym na charakterystyczne sygnały, które pojawiają się, gdy nadchodzi moment usterki. Jednym z takich objawów są trudności z odpaleniem, szczególnie przy niższych temperaturach, zimą. Oznacza to, że czas zainteresować się pracą akumulatora. Niekiedy wystarczy samo naładowanie go, lecz taki schemat nie może trwać wiecznie – tzw. bateria naszego pojazdu już długo nie wytrzyma. Czas rozejrzeć się za nowym egzemplarzem. Podpowiadamy, jak zrobić to skutecznie

Wybór akumulatora – na co zwrócić uwagę

Zakup akumulatora samochodowego na pozór wydaje się być rzeczą prostą. Jednak w praktyce okazuje się, że nie wystarczy wybrać odpowiedni typ akumulatora, by sprawę uznać za zakończoną. Istnieje kilka parametrów, które musza zostać spełnione, by element ten pasował do danego samochodu. Jest to przede wszystkim jego rozmiar – w końcu musi zmieścić się w przewidzianą dla niego wnękę w taki sposób, by możliwe było solidne przykręcenie go. W zależności od modelu i warunków eksploatacji żywotność akumulatora wynosi kilka lat (średnio 5–6 lat). Kupując nowy akumulator, warto stosować się do zaleceń producenta pojazdu. W tym celu warto zerknąć do książki serwisowej – powinny tam być wszystkie niezbędne informacje producenta dotyczące: klasy, wielkości, mocy i pojemności.

Pojemność i prąd rozruchowy – podstawowe parametry

Kolejne istotne parametry to pojemność i prąd rozruchowy. Tutaj też należy bazować na wytycznych producenta, lecz już z możliwością delikatnych modyfikacji. Niekiedy wręcz zaleca się kupić akumulator o nieco większej pojemności  (maksymalnie o 10%), aby zmniejszyć częstotliwość rozładowywania się. Jeśli chodzi o prąd rozruchowy, wysokie wartości również świadczą na jego korzyść – odzwierciedlają nowoczesność akumulatora. Już ostatnim elementem, o którym musimy wspomnieć, jest pojemność znamionowa (wyrażona w amperogodzinach Ah). Powinna ona być proporcjonalna do pojemności skokowej silnika i tu również nie powinniśmy przesadzać z wielkością.

sprawdzanie akumulatora
FreepikPremium/author:sevipetro

Odpowiedni akumulator – kup u specjalisty Akumulatory Warszawa

Choć obecnie rynek części samochodowych oferuje bardzo duży wybór poszczególnych elementów, nie oznacza to, że jesteśmy zdani sami na siebie. Niekoniecznie musimy udowadniać sobie, że jesteśmy ekspertami w dziedzinie mechaniki – czasem warto oddelegować zadanie komuś innemu, by uniknąć późniejszych komplikacji i oszczędzić czas. Warto wiec skorzystać ze wsparcia osoby posiadającej odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Niektóre sklepy oferują pełną obsługę: nie tylko zakup akumulatora, ale również doradztwo i montaż. Pomagają nawet w zutylizowaniu zużytych już części. Jest to bardzo przekonującą opcja nie tylko dla osób, które nie czują się mocne w tej dziedzinie, ale również dla tych, którzy lubią mieć zapewnioną fachową pomoc w kwestiach technicznych.