Pomoc drogowa bez licencji?

kierowca lawety

Popyt na usługi pomocy drogowej stale rośnie. Dla klientów jest to najszybsza i najwygodniejsza opcja uporania się z zepsutym pojazdem. Dlatego właśnie, gdy auto stanie na drodze kierowcy wolą zadzwonić po fachowe wsparcie niż rozwiązywać problem na własną rękę. Nic więc dziwnego, że konkurencja na rynku firm oferujących lawetę jest coraz większa, a działalność przynosi zyski. Co zrobić by założyć pomoc drogową?

Firmy prowadzące pomocą drogową nie narzekają na brak zleceń. Awarie, kolizje czy wypadki drogowe zdarzają się każdego dnia. Jeżeli nasze auto uległo usterce potrzebna jest pomoc w przetransportowaniu go z miejsca awarii najczęściej od razu do warsztatu samochodowego. Wiele firm poszerza zakres oferowanych usług o tzw. wulkanizację mobilną, dowóz paliwa czy drobne naprawy z dojazdem na miejsce.

Pomoc drogowa – jakie dokumenty?

Co jest potrzebne by prowadzić pomoc drogową? Wymagane jest przede wszystkim posiadanie prawa jazdy kategorii C oraz kilku dokumentów.

Pierwszym z nich jest zezwolenie na transport rzeczy wielkogabarytowych. Koszty związane z uzyskaniem tego zaświadczenia mogą wynosić do 4 800 zł, a wydawaniem go zajmuje się GDDKiA oraz Urząd Cywilny.

Drugim dokumentem jest zezwolenie na transport poza granicami kraju i licencja wspólnotowa. Zaświadczenie to wydawane jest przez GDDKiA na okres 5 lub 10 lat, a koszty wahają się od 4 000 do 8 000 zł w zależności od tego na jak długo przyznano dokument.

Odpowiedni sprzęt i fachowcy

Po dopełnieniu wszelkich formalności czas na najważniejszą rzecz, czyli zadbanie o nowoczesną flotę i odpowiednich pracowników.

W pierwszej kolejności zainwestować należy w samochód lawetę, za pomocą którego będziemy mogli przewozić inne uszkodzone pojazdy. Niezbędny jest też samochód holownik, dzięki któremu możliwe jest transportowanie aut większych gabarytów jak autobusy czy auta ciężarowe. Pojazdy te są podstawowym narzędziem pracy stąd też ważne jest ich wyposażenie. Dlatego też muszą posiadać zarówno najazdy, przez które auto dostaje się na lawetę jak również wyciągarkę umożliwiającą załadunek auta.

Fachowa obsługa nie byłaby możliwa bez doświadczonej i dobrze wykwalifikowanej kadry pracowników, która zna się na tym co robi i posiada wszystkie narzędzi niezbędne do pracy. Wszystkie te elementy składają się na jakość wykonywanych usług, a w konsekwencji na zadowolenie klienta i wyróżnienie się na konkurencyjnym rynku.

Fotografia: Pixabay

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 3.5]