Cennik pomocy drogowej czyli ile kosztuje holowanie

Cennik usług holowania

Pomoc drogowa uratowała z opresji niejednego kierowcę. Niektórzy klienci wciąż dość ostrożnie podchodzą do kwestii korzystania z fachowej pomocy lawety w obawie przed wysokimi kosztami. To bardzo mylne podejście. Cena za pomoc drogową uzależniona jest od wielu czynników, dlatego do cennika należy podejść indywidualnie.

Dzwoniąc po pomoc drogową oczekujesz sprawnego i profesjonalnego wsparcia, za które zapłacisz adekwatną do wykonanej usługi cenę. Kwoty najczęściej liczone są w kilometrach i wahają się w zależności od przebytego dystansu, wielkości pojazdu czy nawet miasta.

Pomoc drogowa – jakie są ceny?

Na kwotę jaką zapłacimy za skorzystanie z usługi pomocy drogowej składa się kilka elementów. Przede wszystkim cena zależy od odległości jaką laweta musi pokonać by dotrzeć do zepsutego auta. Ostateczna cena będzie zależała również od zakresu usług jakie były wykonywane na miejscu. Wiele firm bowiem oferuje oprócz lawety także dowóz paliwa, wymianę opon z dojazdem do klienta czy drobne naprawy na miejscu.Istotne znaczenie mają gabaryty pojazdu. Inna kwota obowiązuje przy holowaniu samochodów osobowych, inna jeżeli przetransportować trzeba auto dostawcze, a jeszcze inna gdy w grę wchodzi duża maszyna budowlana. Ważną rolę odgrywa tu sposób holowania czy czas potrzebny do załadunku pojazdu na lawetę. Cena za pomoc drogową uzależniona jest też od tego gdzie się znajdujemy, czy auto trzeba odholować np. z autostrady czy terenu oddalonego od jakiejkolwiek zabudowy.

koszty holowania
fot. Pixabay

Ceny za pomoc drogową w Polsce

Ceny za pomoc drogową mogą być różne w zależności od miasta, w którym przebywamy. Obowiązuje tu zasada, że im większa aglomeracja tym więcej zapłacimy wzywając lawetę. Skąd ta różnica? Życie w większych miastach w Polsce kosztuje więcej niż w mniejszych miejscowościach. Widać to na wielu płaszczyznach np. robiąc zakupy, wynajmując czy kupując mieszkania lub tankując paliwo.

Podobnie jest w przypadku korzystania z pomocy drogowej, która w dużych miastach jest droższa niż w miejscowościach mniej zaludnionych. Wyższe ceny podyktowane są tym, że kierowcy lawet muszą liczyć się z korkami w godzinach szczytu, trudnościami w dojeździe w niektóre miejsca położone w ścisłym centrum czy też silną konkurencją rynkową w konkretnym mieście.

Pomoc drogowa – cennik może ulegać zmianie

Ogólnie przyjęta stawka za km nie zawsze ma swoje odzwierciedlenie w praktyce. Do cennika usług lawety trzeba podejść dość elastycznie, bowiem ceny mogą się zmieniać. Często stosuje się rożnego rodzaju wyjątki w zależności od konkretnej sytuacji, np. gdy dojeżdżając do klienta trzeba pokonać sporą liczbę kilometrów. Podliczając koszty klient mógłby otrzymać niemały rachunek, dlatego wtedy przyjmuje się niższą stawkę za kilometr, tak by jednocześnie zachęcić osobę do skorzystania z lawety.

Wszystkie wspomniane wyżej czynniki w konsekwencji kształtują ostateczną kwotę za holowanie. Stąd też firmy oferujące lawetę podchodzą do klientów bardzo indywidualnie. By nie być zaskoczonym warto już na etapie telefonowania po pomoc drogową zapytać o szacunkową cenę za wykonanie usługi.

W większości miast Polski stawka ryczałtowa za holowanie auta na terenie miasta to 150zł

 

Fotografia główna: Pixabay

Click to rate this post!
[Total: 18 Average: 3.6]