mobilna wulkanizacja

Czy warto skorzystać z mobilnej wulkanizacji?

Kierowcy muszą od czasu do czasu skorzystać z takiej usługi jak wulkanizacja, gdyż może być ona konieczna, nawet jeśli nie chodzi o uszkodzenie ogumienia. Często sezonowa wymiana opon sprawia, że w zakładach wulkanizacyjnych zjawiają się tłumy ludzi, przez co powstają długie kolejki, powodujące, że na wymianę opon czeka się bardzo długo. Rozwiązaniem może być mobilna wulkanizacja, czyli usługa, która sama przyjeżdża do klienta.

Co sprawia, że warto skorzystać z mobilnej wulkanizacji?

Obecnie wszystko można załatwić, posiadając telefon lub dowolne urządzenie z dostępem do internetu. Można zamówić jedzenie, zrobić zakupy czy zarządzać swoim kontem bankowym. Wyjątku nie stanowi usługa wulkanizacji. Mobilna wulkanizacja jest rodzajem usługi, która ma za zadanie służyć ludziom, zmęczonym długotrwałym staniem w kolejkach.

Wygoda i oszczędność czasu w jednym

Mobilna wulkanizacja jest usługą, która gwarantuje szybką oraz bezproblemową wymianę opon w dowolnym miejscu, które zostanie wskazane przez klienta. Nie ma znaczenie czy będzie to parking na osiedlu, podjazd przed domem czy parking przed supermarketem. Jedynym warunkiem jest dostateczna ilość miejsca dla wulkanizatora do zdjęcia, a następnie ponownego założenia opon.

Jak taka usługa działa?

Klient wskazuje miejsce, do którego przyjeżdża o ustalonej godzinie VAN, wyposażony w montażownicę bezłyżkową oraz sprężarkę powietrza. Wulkanizator wykonuje za nas całą robotę, czyli demontuje koła, wymienia opony na felgach, w odpowiedni sposób je wyważa, a na koniec montuje je ponownie. Poza tym zapewnia on dopasowanie ciśnienia ogumienia do potrzeb, posiadanego przez nas samochodu. Cały proces nie różni się od tego, który można zaobserwować w standardowych stacjach wulkanizacyjnych. Jedyna różnica jest taka, że nie musimy nigdzie jeździć.

Na czym polegają mobilne usługi wulkanizacyjne?

Mobilna wymiana opon to nie jedyna usługa, jaką mają do zaoferowania tego typu wulkanizatorzy. Każdy klient ma do wyboru szereg tych samych usług, jakie są dostępne w stacjonarnym zakładzie. Mobilna wulkanizacja jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nasza opona zostanie uszkodzona i nie ma mowy o dotarciu do punktu naprawy.

Jeśli wezwiemy specjalistę, ten przyjedzie do wyznaczonego miejsca i oceni stan ogumienia. W przypadku, gdy będzie to możliwe, to dokona naprawy na miejscu, a jeśli nie to zabierze ze sobą uszkodzoną oponę lub felgę, a następnie przywiezie i zamontuje w samochodzie naprawione koło. Dzięki takiemu rozwiązaniu zostanie nam zaoszczędzony czas i pieniądze, które pochłonęłoby holowanie przez lawetę, zakończone prawdopodobnie w stacjonarnej wulkanizacji.

Ile kosztują mobilne usługi wulkanizacyjne?

Mobilna wulkanizacja jest usługą, która może okazać się niezastąpiona, gdy rano zastaniemy naszą oponę bez powietrza lub zostanie ona uszkodzona na trasie. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką telefon do dobrej mobilnej wulkanizacji.

Koszt takiej usługi jest trochę większy niż w przypadku standardowej wulkanizacji. Dodatkowym kosztem jest dojazd wulkanizatora, gdyż cennik pracy specjalisty jest bardzo podobny do tego, który jest dostępny w stacjonarnym zakładzie. Koszt może się różnić w zależności od dostawcy, a także miasta i obszaru. Stawkę można sprawdzić na stronie wybranego wulkanizatora albo dowiedzieć się telefonicznie, dzięki czemu będziemy dokładnie wiedzieć, ile taka usługa będzie nas kosztować przed zamówieniem pomocy.

Najczęściej cena mobilnej wymiany opon wynika z rodzaju felgi, terminu oraz typu samochodu. Średnio koszt wymiany opon z dojazdem trzeba liczyć x2 w porównaniu do stacjonarnej wulkanizacji. Musisz wiedzieć, że koszt zakupu takiego profesjonalnego mobilnego serwisu jest wysoki do tego dochodzi czas dojazdu i czas poświęcony na wykonanie usługi.

Dobrym przykładem mobilnej wulkanizacji jest ta warszawska firma – sprawdź ich ofertę.

Fotografia: Freepik Premium