wrocław

Ile kosztuje pomoc drogowa we Wrocławiu?

Awaria samochodu może przydarzyć się każdemu. Na nią oczywiście nie ma odpowiedniego momentu. Warto jednak wiedzieć, jak realizowana jest pomoc drogowa. Ile kosztuje? Jak to wygląda we Wrocławiu? Na jaką wysokość kosztów należy się przygotować?

Pomoc drogowa – zakres usług

Profesjonalna pomoc drogowa jest gotowa do udzielenia wsparcia kierującemu pojazdu niemal w każdej sytuacji. Zarówno gdy doszło do zdarzenia w skutek awarii, jak w przypadku kolizji drogowej. We Wrocławiu, podobnie jak w pozostałej części kraju, głównie udziela się pomocy w zakresie:

  • holowania pojazdu,
  • uruchomienia samochodu,
  • dowozu paliwa,
  • wymiany koła.

Nie oznacza to jednak, że dolnośląskie przedsiębiorstwa zamykają katalog swoich usług wyłącznie na powyższych. Warto pamiętać, że mając problem w trasie, niemal każdorazowo można mieć pewność, że dedykowane firmy wesprą właściciela pojazdu.

Ile kosztuje pomoc drogowa?

Najczęściej wycena konkretnej usługi zależy od indywidualnych, obustronnych ustaleń. Warto jednak wiedzieć, że finalna cena uzależniona jest od kilku składowych, m.in. jakie są godziny realizacji pomocy, dzień tygodnia (weekend) czy sumaryczny, poświęcony czas. We Wrocławiu przyjęły się jednak stawki, które można uznać za obowiązujące jako cennikowe. I tak, za holowanie pojazdu w godzinach 9-17 należy liczyć się z wydatkiem rzędu 250-350 zł. Warto jednak podkreślić, że ta wartość może być inna, gdy do przewiezienia samochodu konieczne będzie np. użycie specjalistycznego osprzętu. Tak samo jest zresztą w przypadku godzin spoza wybranego przedziału czy korzystania z usług podczas weekendu.

Z pewnością niektórych kierowców zainteresuje informacja, że holowanie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów, może być jeszcze droższe. Z tego względu, że do wciągnięcia auta na lawetę, konieczne będzie użycie specjalnych rolek. Najlepiej zresztą przed zamówieniem takiej usługi, upewnić się, że dana firma proponuje rozwiązanie również w tym zakresie. W ten sposób można uniknąć czekania na kolejną firmę.

Co istotne z punktu widzenia motocyklistów – koszt holowania ich pojazdu wyceniany jest indywidualnie. Zwyczajowo nie ma tu podanych kwot, które definiują koszt tej usługi.

Naprawy na miejscu i inne usługi

Jak zaznaczono już wcześniej, pomoc drogowa to nie tylko holowanie pojazdu. Wiele awarii da się również rozwiązać na miejscu, bez konieczności przewożenia samochodu do warsztatu. Jedną z najpopularniejszych usług jest w tym przypadku uruchomienie pojazdu za pomocą kabli rozruchowych. We Wrocławiu jest to koszt rozpoczynający się od 150 zł. Jako ciekawostkę można wskazać, że od tej samej kwoty należało będzie liczyć usługę wyciągnięcia pojazdu z rowu.

Wymiana koła czy dowóz paliwa jest z kolei efektem indywidualnych ustaleń. Warto jednak podkreślić, że we Wrocławiu zaleca się korzystanie z usług renomowanych firm. Sprawdź tutaj ofertę jednej ze sprawdzonych firma holowniczych z Wrocławia:, co poświadczają liczne opinie zadowolonych klientów. W ten sposób uniknie się rozczarowania. Dodatkowa wskazana firma charakteryzuje się konkurencyjnymi stawkami. Korzystając z usług renomowanych przedsiębiorstw, znacząco ogranicza i tak już spotęgowany stres. Tym bardziej – nie warto go sobie dokładać.